Lotosky behajú

Beháme od roku 2015 ako tím G-Force a neskôr G-Force Unicorns. Zúčastňujeme sa bežeckých súťaží rôznych typov – cestné, terénne, prekážkové (OCR), individuálne aj štafetové. V roku 2019 sa nám prvýkrát podarilo vyskladať LGBTI tím na pretek Od Tatier k Dunaju. S účasťou na takomto náročnom podujatí prišla aj potreba pravidelných tréningov.

Tréningy

Bežecké tréningy organizujeme minimálne jede krát týždenne a striedame viaceré lokality v Bratislave – Železná studnička, nábrežie Dunaja, Devínska Kobyla, iné. Z času na čas doplníme aj výživný intervalový tréning na dráhe.

Spravidla ŠtvrtKY 18:00 až 20:00 (celoročne)

Konkrétne termíny a miesta sú verejnosti oznamované formou udalosti na fejsbúkovej stránke Lotosových kvetov. Dĺžku trasy a tempo prispôsobujeme účastníkom rôznych výkonnostných úrovní. V závislosti od počasia a epidemiologickej situácie tréning obvykle zakončíme spoločným pivom či nealkom.

Súťaže a turnaje

Tím Lotosových kvetov (G-Force Unicorns) sa v priebehu roka zúčastňuje viacerých bežeckých súťaží – Devín Bratislava, Tvrďák, Spartan, a ďalšie. Vrcholom roka je pre nás beh Od Tatier k Dunaju, v ktorom plánujeme aj v roku 2021 hrdo bežať s dúhovou vlajkou.
Naši bežci spolu s in-line korčuliarkou reprezentovali Slovensko na svetových teplých hrách Gay Games 2018 v Paríži. Bol to neopakovateľne krásny a zlatý zážitok!


Behajúce Lotosky koordinuje Taro

Rýchli či pomalí,
rýchle či pomalé
– všetci, všetky
a všetko je vítané. ?