Lotosky hrajú bedminton

Bedmintonová skupina vznikla koncom roka 2019. Motivácia bola veľmi jednoduchá. Chceli sme spojiť rôzne menšie kamarátske partičky, ktoré sa pravidelne stretávali na kurtoch, zahrať si spolu a spestriť hru. Naša hráčska základňa rastie pomaly ale isto. Už viac ako 30 hráčov a hráčok sa zúčastňuje na našich pravidelných aktivitách.

Tréningy

Pohodové a bezpečné tréningové prostredie, na kurte, v šatni či v sprche je garantované rovnako pre zabehnutých aj nováčikov. Sú vítaní tí a tie, ktorým technika úderov, ako spin, drop, clear, forehand a backhand už niečo hovorí. Vždy sa však veľmi potešíme, keď sa k nám pridajú aj začínajúci bedmintonisti a bedmintonistky.
Spoločné tréningy sú skvelé na odbúranie stereotypu stále rovnakých, resp. výberu rovnocenných súperov. Hráme väčšinou v stredy a nedele po pracovných hodinách, na dvoch alebo troch kurtoch. Niekedy dvojhry, inokedy štvorhry. Konkrétne miesta a termíny tréningov si plánujeme cez interné komunikačné kanály.

Súťaže a turnaje

Od vzniku skupiny sa nám podarilo zorganizovať zopár vlastných menších turnajov. Medzi nimi aj mikulášsky turnaj s veľmi príjemnou atmosférou a sladkou odmenou. Na jeseň 2020 sme úspešne (a nielen pre LGBTI ľudí) odštartovali Bedmintonovú ligu Lotosových kvetov (BLLK), ktorá bude na pravidelnej báze. Bedminton je tiež kandidátom na rozšírenie programu Lotos Cup Bratislava.
V budúcnosti by sme sa chceli pozrieť na medzinárodné turnaje po Európe, reprezentovať Slovensko na LGBTI hrách a tiež máme ambíciu zapojiť sa do Bratislavskej mestskej bedmintonovej ligy.

Bedmintonové Lotosky koordinuje Michal

Príď si s nami zahrať! Porovnávaš si hru s ostatnými a budeš sa zlepšovať, keďže z raketových športov bedminton je ten, pri ktorom sa vie človek rýchlo dostať na vyššiu úroveň bez ohľadu na to, či je fyzicky zdatný – nemusíš mať tehličky na bruchu. 😉