Lotosky hrajú volejbal

Začali sme sa stretávať vo februári roku 2011 a sme zakladajúcou sekciou Športového klubu Lotosové kvety (jún 2012). Nadviazali sme na pokusy v 90. rokoch 20. storočia a inšpirovalo nás najmä české zoskupenie Alcedo z Prahy. Postupne sme nadviazali vzťahy so športovými združeniami v strednej Európe (Praha, Brno, Viedeň, Krakov, Budapešť, Varšava) a prostredníctvom turnajov aj v ďalších krajinách. Združujeme amatérskych volejbalistov rôznych úrovní od začiatočníkov po bývalých hráčov ligy. Každú jeseň organizujeme medzinárodný turnaj Lotos Cup Bratislava od roku 2012.

Tréningy

Hráme prevažne halový volejbal, občas si zahráme aj plážový. Vytvárame bezpečné a priateľské tréningové prostredie pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších. Radi privítame záujemcov o rekreačnú hru alebo aj o cieľavedomé zlepšovanie. Podporujeme toleranciu a vzájomný rešpekt, odbúravanie stereotypov, vzájomné učenie, výmenu skúseností a zručností. Privítame sporadických i pravidelných záujemcov. Členstvo nie je povinné, iba výhodné. Tréningy neprebiehajú počas školských prázdnin a štátnych sviatkov.

Ponúkame viacero výhod:

1. Naučíš sa hrať volejbal,
2. Výborne sa zabavíš,
3. Nájdeš si priateľov,
4. Zlepšíš si postavu,
5. Zbavíš sa ostýchavosti…
… a už nikdy nebudeš chcieť prestať!

Streda 19:30 – 21:30

Trochu odborne
Tréning zameraný posilňovanie výbušnosti, vytrvalosti v rýchlosti, techniky pohybu po ihrisku, na zdokonaľovanie hernej činnosti jednotlivca v dvojiciach i v skupine. Prinášame odborné rady, ale podporujeme aj vzájomné učenie a inšpiráciu. V druhej polovici tréningu sa hrá. Vhodné pre začiatočníkov i pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých! ?
Laicky
Prídeš, zahreješ sa, rozbeháš sa, posilňuješ, všetko strašne rýchlo, potíš sa ako kôň a lapáš po dychu a už cítiš tie svaly… Potom zrazu lopta, hore, dole, vľavo, vpravo, výskok, ľahnúť… Občas nejde tam, kam chceš, občas áno… Chcú od teba, aby si do nej furt len búchal, a dokonca sa občas aj trafil… a nakoniec zistíš, že to celé sa hrá cez sieť… a že nie si sám, ale ste šiesti – na jednej strane…

Štvrtok 19:00 – 21:00

Trochu odborne
Tréning zameraný na zdokonaľovanie hry, taktického myslenia, využitie individuálnych schopností v hernom prejave celého tímu. Vhodné pre lepších začiatočníkov a pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých!
Laicky
Prídeš, trocha sa rozohreješ, rozťukáš, potom ťa trochu posúvajú po ihrisku, síce nie celkom rozumieš, ale snažíš sa a hlavne sa stráááášne veľa hrá. A už môžeš mastiť, búchať, prevádzať sa alebo občas strápniť – všetko sa môže stať…

Súťaže a turnaje

Zúčastňujeme sa medzinárodných turnajov po celej Európe: Krakov, Viedeň, Praha, Budapešť, Varšava, Barcelona. Každú jeseň hráme na nami organizovanom medzinárodnom podujatí Lotos Cup Bratislava. Niekedy si zahráme aj priateľské zápasy s tímami mestskej volejbalovej ligy v Bratislave.

Volejbalistov koordinuje trocha nekoordinovane Ľubomír Lábaj

Nehanbi sa a príď si s nami zahrať!
Volejbal je sexi!