Lotosky hrajú volejbal

Stretávame sa od roku 2011. Partia amatérskych volejbalistov a volejbalistiek rôznych úrovní od začínajúcich po bývalých hráčov ligy. Sme zakladajúcou skupinou Lotosových kvetov, nadväzujúcou na pokusy v 90. rokoch 20. stor. a inšpirovanou českým Alcedom. Vďaka turnajom sme sa postupne skamarátili s ďalšími LGBTI klubmi naprieč Európou.

Tréningy

Venujeme sa prevažne halovému volejbalu, ale občas si zahráme aj plážový. Bezpečné tréningové prostredie pre všetkých je zaručené, rovnako ako aj priateľská atmosféra na ihrisku a v šatniach. Potešíme sa novým tváram, sporadickým i pravidelným hráčom a hráčkam. Tréningy neprebiehajú počas školských prázdnin a štátnych sviatkov.

Streda 19:30 – 21:30

Trochu odborne: Tréning zameraný na posilňovanie výbušnosti, vytrvalosti v rýchlosti, techniky pohybu po ihrisku, na zdokonaľovanie hernej činnosti jednotlivca v dvojiciach i v skupine. Prinášame odborné rady, ale podporujeme aj vzájomné učenie a inšpiráciu. V druhej polovici tréningu sa hrá. Vhodné pre začiatočníkov i pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých?!
Laicky: Prídeš, zahreješ sa, rozbeháš sa, posilňuješ, všetko strašne rýchlo, potíš sa ako kôň a lapáš po dychu a už cítiš tie svaly… Potom zrazu lopta, hore, dole, vľavo, vpravo, výskok, ľahnúť… Občas nejde tam, kam chceš, občas áno… Chcú od teba, aby si do nej furt len búchal, a dokonca sa občas aj trafil… a nakoniec zistíš, že to celé sa hrá cez sieť… a že nie si sám, ale ste šiesti – na jednej strane…

Štvrtok 19:00 – 21:00

Trochu odborne: Tréning zameraný na zdokonaľovanie hry, taktického myslenia, využitie individuálnych schopností v hernom prejave celého tímu. Vhodné pre lepších začiatočníkov a pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých!
Laicky: Prídeš, trocha sa rozohreješ, rozťukáš, potom ťa trochu posúvajú po ihrisku, síce nie celkom rozumieš, ale snažíš sa a hlavne sa stráááášne veľa hrá. A už môžeš mastiť, búchať, prevádzať sa alebo občas strápniť – všetko sa môže stať…

Súťaže a turnaje

Zúčastňujeme sa medzinárodných turnajov po celej Európe: Praha, Viedeň, Krakov, Budapešť, Varšava, Barcelona. Každú jeseň hráme na nami organizovanom medzinárodnom podujatí Lotos Cup Bratislava. Sme pravidelným účastníkom česko-slovenskej teplej volejbalovej ligy LEGA(Y). Sem-tam si zahráme aj priateľské zápasy s tímami Mestskej volejbalovej ligy v Bratislave.

Volejbalové Lotosky koordinuje Ľubo

VOLEJBAL JE SEXI!
1. Naučíš sa hrať volejbal
2. Výborne sa zabavíš
3. Nájdeš si priateľov
4. Zlepšíš si postavu
5. Zbavíš sa ostýchavosti…

… a už nikdy nebudeš chcieť prestať 😜