Lotuses play volleyball

Stretávame sa od roku 2011. Partia amatérskych volejbalistov a volejbalistiek rôznych úrovní od začínajúcich po bývalých hráčov ligy. Sme zakladajúcou skupinou Lotosových kvetov, nadväzujúc na pokusy v 90. rokoch 20. storočia a inšpirovaný českým Alcedom. Vďaka turnajom sme sa postupne skamarátili s ďalšími LGBTI klubmi naprieč Európou.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je volejbal_1.jpg

Trainings

Venujeme sa prevažne halovému volejbalu, ale občas si zahráme aj plážový. Bezpečné tréningové prostredie pre všetkých je zaručené, rovnako ako aj priateľská atmosféra na ihrisku a v šatniach. Potešíme sa novým tváram, sporadickým i pravidelným hráčom a hráčkam. Tréningy neprebiehajú počas školských prázdnin a štátnych sviatkov.

STREDA 19:30 – 21:30

Trochu odborne: Tréning zameraný na posilňovanie výbušnosti, vytrvalosti v rýchlosti, techniky pohybu po ihrisku, na zdokonaľovanie hernej činnosti jednotlivca v dvojiciach i v skupine. Prinášame odborné rady, ale podporujeme aj vzájomné učenie a inšpiráciu. V druhej polovici tréningu sa hrá. Vhodné pre začiatočníkov i pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých!?
Laicky: Prídeš, zahreješ sa, rozbeháš sa, posilňuješ, všetko strašne rýchlo, potíš sa ako kôň a lapáš po dychu a už cítiš tie svaly… Potom zrazu lopta, hore, dole, vľavo, vpravo, výskok, ľahnúť… Občas nejde tam, kam chceš, občas áno… Chcú od teba, aby si do nej furt len búchal, a dokonca sa občas aj trafil… a nakoniec zistíš, že to celé sa hrá cez sieť… a že nie si sám, ale ste šiesti – na jednej strane…

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je volejbal_2-1024x585.jpg

ŠTVRTOK 19:00 – 21:00

Trochu odborne: Tréning zameraný na zdokonaľovanie hry, taktického myslenia, využitie individuálnych schopností v hernom prejave celého tímu. Vhodné pre lepších začiatočníkov a pre tých, ktorí si myslia, že sú vo volejbale dobrí… teda pre všetkých!
Laicky: Prídeš, trocha sa rozohreješ, rozťukáš, potom ťa trochu posúvajú po ihrisku, síce nie celkom rozumieš, ale snažíš sa a hlavne sa stráááášne veľa hrá. A už môžeš mastiť, búchať, prevádzať sa alebo občas strápniť – všetko sa môže stať…

Competitions and tournaments

Zúčastňujeme sa medzinárodných turnajov po celej Európe: Praha, Viedeň, Krakov, Budapešť, Varšava, Barcelona. Každú jeseň hráme na nami organizovanom medzinárodnom podujatí Lotos Cup Bratislava. Sme pravidelným účastníkom česko-slovenskej teplej volejbalovej ligy LEGA(Y). Sem tam si zahráme aj priateľské zápasy s tímami mestskej volejbalovej ligy v Bratislave.

Coordinated by Ľubo

VOLEJBAL JE SEXI!
1. Naučíš sa hrať volejbal
2. Výborne sa zabavíš
3. Nájdeš si priateľov
4. Zlepšíš si postavu
5. Zbavíš sa ostýchavosti…

… a už nikdy nebudeš chcieť prestať ?