2 percentá

Darovaním 2 % (alebo 3 %) z dane podporíš naše činnosti v prospech LGBTI ľudí, komunity a celej spoločnosti. Ako na to? Nižšie nájdeš postup krokov. Neváhaj nás kontaktovať s prípadnými otázkami, veľmi radi ti s vyhlásením pomôžeme.

Údaje športového klubu – prijímateľa:
IČO: 42263492
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno (názov): Športový klub Lotosové kvety
Sídlo – Ulica: Jankolova
Súpisné/orientačné číslo: 4
PSČ: 85103
Obec: Bratislava

  1. Ak si zamestnaný/-á, požiadaj do 15. februára svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie POTVRDENIA o zaplatení dane.
  2. Vyplň VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane. Svoje meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % z dane (alebo 3 %, viď. 4. bod), ktorú vidíš v potvrdení od zamestnávateľa, a údaje prijímateľa. Na zjednodušenie si môžeš stiahnuť naše predvyplnené tlačivo. Nezabudni sa podpísať. 😉
  3. Oba dokumenty, vyplnené a podpísané VYHLÁSENIE spolu s POTVRDENÍM od zamestnávateľa, doruč alebo odošli najneskôr do 30. apríla na daňový úrad v mieste tvojho bydliska.
  4. Ak si v zdaňovanom roku pracoval/-a ako dobrovoľník/-čka aspoň 40 hodín a máš o tom potvrdenie od príslušnej organizácie/í, môžeš darovať 3 % z dane. Potvrdenie je potrebné doručiť alebo odoslať daňovému úradu spolu s vyhlásením (viď. 3. bod).