2 percentá

Darovaním 2 % (alebo 3 %) z dane podporíš naše činnosti v prospech LGBTI ľudí, komunity a celej spoločnosti. Ako na to? Nižšie nájdeš postup krokov. Neváhaj nás kontaktovať s prípadnými otázkami, veľmi radi ti s vyhlásením pomôžeme.

Údaje športového klubu – prijímateľa:
IČO: 42263492
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno (názov): Športový klub Lotosové kvety
Sídlo – Ulica: Jankolova
Súpisné/orientačné číslo: 4
PSČ: 85103
Obec: Bratislava

  1. Ak si zamestnaný/-á, požiadaj zamestnávateľa do 15.02.2021 o ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie POTVRDENIA o zaplatení dane.
  2. Vyplň VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane. Svoje meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % z dane (alebo 3 %, viď. 4. bod), ktorú vidíš v potvrdení od zamestnávateľa, a údaje prijímateľa. Na zjednodušenie si môžeš stiahnuť naše predvyplnené tlačivo. Nezabudni sa podpísať.
  3. Oba dokumenty, vyplnené a podpísané VYHLÁSENIE spolu s POTVRDENÍM od zamestnávateľa, doruč do 30.04.2021 na daňový úrad v mieste tvojho bydliska.
  4. Ak si v roku 2020 pracoval ako dobrovoľník/-čka aspoň 40 hodín a máš o tom potvrdenie od príslušnej organizácie, môžeš darovať 3 % z dane. Potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti je potrebné doručiť spolu s ostatnými dokumentmi (viď. 3. bod) na daňový úrad.