Lotosky hrajú florbal

Začali sme v máji v roku 2014. Naďalej sme jediným oficiálnym LGBTI florbalovým tímom v stredovýchodnom EU regióne a jedným z mála vôbec (asi 7 až 10), fungujúcich najmä v Škandinávii. S týmito klubmi udržiavame veľmi priateľské vzťahy. Zároveň sme v Bratislave v úzkom kontakte s neformálnym lesbickým družstvom Aktívne ženy.

Tréningy

Vytvárame bezpečné a priateľské tréningové prostredie pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších vo florbale. Radi privítame nových ľudí so záujmom o rekreačnú hru a rovnako cieľavedomé zlepšovanie. Príď si s nami zahrať, užiť si voľný čas a prípadne so sebou vezmi aj svojich kamošov a kamošky!

Stredy od 20:30 do 22:00

Pravidelné stretnutia, zamerané výhradne na hru či priateľské zápasy, v pracovných dňoch okrem školských prázdnin. Menšie ihrisko (cca. 25×50 m) so štandardnými florbalovými mantinelmi. Podľa účasti na konkrétnom stretnutí hrá 3 až 5 hráčov/hráčok v poli, buď na štandardné bránky, alebo bez brankárov na menšie bránky.

Piatky od 18:30 do 20:00

Pravidelné stretnutia, ponúkajúce aj individuálne a tímové cvičenia popri tréningovej hre, v pracovných dňoch okrem školských prázdnin. Zámerom našich hráčov/hráčok je zdokonaľovať svoje individuálne zručnosti, kombinačnú súhru, taktické myslenie a herný prejav celého tímu. Veľmi vhodné práve pre úplných začiatočníkov.

Príležitostné tréningy

Počas prázdnin sa stretávame v ŠH Elán v Bratislave na veľkom ihrisku (20×40 m), kvalitou vyhovujúcou najvyšším parametrom florbalovej ligy. Pri vhodnej príležitosti si však s chuťou zahráme aj na rôznych iných miestach a rozličných povrchoch.

Súťaže a turnaje

Každoročne hráme na medzinárodnom podujatí Lotos Cup Bratislava, ktoré sami hrdo organizujeme. Sme naklonení domácim aj zahraničným amatérskym florbalovým turnajom komunitného charakteru. Naším najvyšším cieľom je reprezentovať Slovensko vo florbale na európskych LGBTI hrách EuroGames alebo svetových GayGames.

Florbalové Lotosky koordinuje Braňo

ŠTUCNE NATIAHNUŤ, LOPTIČKY NA ZEM A HOKEJKAMI VPRED!

Florbal pre nás nie je len nejaký obyčajný šport, ale aj jedinečná a skvelá partia. Ak ho chceš tiež milovať, neváhaj a pridaj sa k nám! Ak s nami hráš, užívaj si HRU a LVE.